Blog

Rejestr Bezpiecznych Firm Transportowych. Oni zadbają o Twój łańcuch dostaw!

1 sierpnia 2019

Tylko 29 firm przewozowych z Polski znalazło się w tegorocznym zestawieniu pt. “Rejestr Bezpiecznych Transportowców”. W publikacji przygotowanej przez nasz zespół pojawiły się firmy transportowe posiadające certyfikat ISO 28000, który potwierdza wdrożenie w firmie systemu bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw. 

ISO 28000 to międzynarodowa norma która określa wytyczne dla systemu zarządzania bezpieczeństwem, w tym elementów strategicznych z punktu widzenia zabezpieczenia ochrony całego łańcucha dostaw. Norma jest dostępna w naszym kraju od 2015 roku i zdobywa coraz większą popularność kosztem m.in. najpopularniejszego do tej porty certyfikatu ISO 9001, czyli standardu określającego wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji.

ZOBACZ KOMU WARTO POWIERZYĆ PRZEWÓZ CENNYCH ŁADUNKÓW >>

ISO 28000 cieszy się szczególną popularnością wśród firm z branży automotive, ale nie tylko. Dwa lata temu wymóg posiadania m.in. wspomnianego certyfikatu przed swoimi dostawcami postawiła Grupa IKEA. 

Przewoźnicy z rejestru: 

  • skupiają się na ochronie przewożonych towarów,
  • potrafią zarządzać ryzykiem w łańcuchu dostaw,
  • umiejętnie wykorzystują plany zapobiegawcze i instrukcje bezpieczeństwa, 
  • wiedzą, jak ograniczać straty w łańcuchu dostaw. 

SPRAWDŹ KTÓRY PRZEWOŹNIK ZAPEWNI BEZPIECZEŃSTWO TWOJEMU ŁAŃCUCHOWI DOSTAW >>

Certyfikat ISO 28000 jest doceniany przez największe firmy na rynku.

Na rynku jest bardzo dużo przewoźników, lecz o wiele mniej jest dobrych i sprawdzonych firm, z którymi warto podjąć stałą współpracę. Dzięki certyfikatowi wybór najlepszego przewoźnika staje się łatwiejszy. Wiemy, że taki przewoźnik jest zweryfikowany i gotowy do odpowiedzialnej współpracy.” – mówi Mówi Michał Ślisiński, Distribution Center Manager Lumileds Poland S.A., jeden z liderów w dziedzinie technologii oświetleniowej.

Sama firma Lumileds Poland S.A. również posiada wdrożony standard ISO 28000 potwierdzony certyfikatem. 

PEŁNĄ LISTĘ PRZEWOŹNIKÓW Z ISO28000 MOŻNA POBRAĆ TUTAJ >>

Autor:

Zapytaj o ofertę