Blog

“Jakość to podstawa. Ale musi być jeszcze to COŚ!” Rośnie grono certyfikowanych firm TCC/TCE Elite

12 lutego 2019

Kolejni przewoźnicy zasilili grono firm certyfikowanych TCC Elite – jedynym branżowym wyróżnieniem dla firm transportowych! 

TCC Elite to specjalny certyfikat przyznawany na Platformie Trans.eu przedsiębiorcom wyróżniającym się wysokim serwisem świadczonych usług, rzetelnością i wiarygodnością. Kryteria te są sprawdzane w specjalnym procesie zwanym TransAudytem i obejmują 5 obszarów:

  1. Ochrona ubezpieczeniowa
  2. Stan floty przewoźnika
  3. Monitoring pojazdów
  4. Stan prawny
  5. Reputacja firmy

Po zakończeniu audytu, który prowadzony jest zdalnie i trwa zazwyczaj 2-3 dni robocze, firma otrzymuje specjalny raport poaudytowy, w którym szczegółówo opisane są wszystkie audytowane obszary.
Audyt certyfikacyjny zweryfikował wszystkie obszary w naszej firmie; stan prawny, reputację, monitoring pojazdów, ubezpieczenia oraz stan floty. Sam audyt został przeprowadzony drogą elektroniczną i nie był czasochłonny. – mówi Krzysztof Szylar, Dyrektor Zarządzający TB Logistics – jednej z ostatnio certyfikowanych firm.

Rolą audytu, obok sprawdzenia przez przewoźnika spełnienia kryteriów certyfikatu, jest także edukacja użytkownika. – W trakcie mojej pracy bardzo często wskazuję klientom na obszary, które mogą bez większych problemów poprawić w swojej działalności, tak by zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną na rynku. Jednym z takich obszarów jest np. polisa OC. W trakcie audytu wskazuję np. na klauzule, których przewoźnicy nie posiadają, a które po odpowiedniej interwencji ubezpieczyciel włącza do polisy zwiększając tym samym zakres ochrony ubezpeczniowej przewoźnika – mówi Marcelina Kumoś, Senior Auditor spółki TransAuditors.eu 


 

Certyfikat wyróżnikiem firmy na rynku

Certyfikat TCC Elite to także jeden z elementów wyróżniających przewoźnika na rynku.
– Większość firm transportowych mówi że ma wysoką jakość, niskie ceny i że jest innowacyjna. Nie chodzi o to, że to nie są ważne rzeczy – są ważne, ale innowacyjność czy jakość to podstawa, a oprócz tego musi być jeszcze to COŚ. To właśnie charakterystyczne COŚ, co sprawi, że klient nam zaufa i będzie miał pewność że powierzył towar firmie która posiada gwarancję bezpieczeństwa, szybką reakcję oraz zapewnia profesjonalną obsługę. – dodaje Krzysztof Szylar. 

Firmy, które w ostatnim czasie otrzymały certyfiakty TCC/TCE Elite: 

TB Logistics Sp. z o.o.,  TransId 723832

International Transport Kozłowski Łukasz, TransId 718395

Trans Falcon Patryk Kamiński, TransId 553841

PHT Trans-Gabana Marcin Zientaki, TransId 4847

Kar-Cargo Express Edyta Pacer, TransId 943040

P.H.U. METAL-TRANS Joanna Szlązek, TransId 153578

Kalo-Trans Bartłomiej Kalak, TransId 790551

Wszystkim certyfikowanym przewoźnikom serdecznie gratulujemy!

Autor:

Zapytaj o ofertę